KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13581361
nr 1358 1361
Paul Engdahl
(1888-1976), Sverige
Oljemålning, Paul Engdahl. Signerad, daterad 47, Stilleben. Olja på pannå, 45x43 cm
Paul Engdahl, svensk målare född i Kristinehamn 1888, död 1976.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 2 november 2020
kl 18:39:00
2.600 kr
2.800 kr
3.000 kr
Paul Engdahl
Läs mer om Paul Engdahl